İnşaat Sonrası Temizlik Nasıl Yapılır

insaat-sonrasi-temizlik

İnşaat sonrası yapılan temizlik oldukça önemlidir. Bu temizlik işlemi ev oturmaya hazır hale getirilebilir. İnşaat halindeki binalarda ilk oturma esnasında temizlik problemleri ortaya çıkabilmektedir. Özellikle inşaatın kaba tozu kalması sebebiyle ilk defa dairede oturan kişiler ciddi sorunlar ile karşılaşabilir. Ev ne kadar temizlenirse temizlensin tekrar toz içinde kalabilir. Bunun temel sebebi inşaat sonrası temizliğin doğru şekilde yapılmamış olmasıdır. İnşaat sonrası temizlik nasıl yapılır sorusuna cevap bularak siz de bu sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Yeni tamamlanmış inşaatların temizliğini tamamlayabilir, bu sayede son derece hijyenik yeni evleri satışa sunabilirsiniz.

 

Toz Temizleme İşlemi ve Derinlemesine Temizlik

 

İnşaat sonrası temizlik nasıl yapılır sorusuna ilk olarak toz temizleme işlemi cevabı verilebilir. Kaba tozlar ve çöpler daire içinden toplanmaktadır. Bu tozlar toplanmadan temizlik işlemine başlanırsa sıvı temizleyiciler çamurlu bir ortamın oluşmasına yol açacaktır. Bu yüzden mutlaka kaba tozlar önden toplanmalıdır. Özellikle yüksek emiş gücüne sahip süpürgeler bu işlemleri yapmak için oldukça kullanışlıdır. Toz toplama işlemi tamamlandıktan sonra diğer aşamalara geçilebilir. Kazıma işlemi ve temizlik ürünleri ile yüzeyin temizlenmesi diğer işlemlerden bazılarıdır. Tüm bu işlemler yapıldıktan sonra kurulama yapılır. Tüm kirlerden arındırılmış daireler sizlere teslim edilir. Kaba ve ince tüm temizliği yapılan daire sizlere teslim edilir. 

 

Tüm Dolaplar ve Pencereler Temizlenmelidir

 

İnşaat sonrası temizlik nasıl yapılır sorusuna cevap arıyorsanız dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta dolaplar olmalıdır. Sıfır olan mutfak ve banyo dolapları içerisinde çeşitli talaş tozları barındırabilir. Ayrıca dolap içlerinde inşaattan kalma tozlar bulunabilir. Bu tozlar silinmeli ve temizlenmelidir. Çekmecelerin her bir gözü özel bezler ile temizlenmeli ve sonrasında kurulanmalıdır. Bu işlemler yapıldıktan sonra pencere ve PVC elemanlara geçilebilir. Kapılar, pencereler, sürgülü balkon kapıları ve tüm camlar silinmelidir. Ayrıca eğer inşaat esnasında harç, boya gibi döküntüler oluşmuş ise bunlar jilet ile kazınmalıdır. Cama zarar vermeyecek şekilde bu işlem yapılmalıdır. Alanında uzman olan kadromuz ihtiyacınızı karşılıyor ve sizlere son derece temiz evler teslim ediyor. Siz de inşaat sonrası temizlik hizmetimizden yararlanarak kısa sürede satışa çıkaracağınız evleri son derece temiz ve hijyenik bir hale getirebilirsiniz.