Dış Yıkama Konusunda Dikkat Edilecek Hususlar

dis-yikama-konusunda-dikkat-edilecek-hususlar

Dış yıkama oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Dış yıkama ile binaların, fabrikaların ve iş merkezlerinin cam yüzeyleri temizlenebilir. Buna ek olarak alüminyum kaplama olan kısımlarda detaylı temizlik yapılabilir. Ayrıca genellikle fabrikalarda bulunan sandviç panel duvarlar silinebilir. Alacağınız dış yıkama hizmetinde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Dış yıkama konusunda dikkat edilecek hususlar titiz bir çalışma için oldukça önemlidir. Öncelikle her şeyden önce iş sağlığı ve güvenliği kurallarına riayet eden ve alanında uzman bir ekip ile çalışmak gerekiyor. Bu sayede iş kazalarının önüne geçilebilir. Bu önemli noktaya bağlı olan bir diğer önemli husus ise camlara zarar verilmemesi olmalıdır. İşinde uzman olan kişiler camlara zarar vermeden temizlik işlemini tamamlayacaktır. 

 

Ön Keşif ile Leke Tespiti Taşıyor

 

Dış yıkama konusunda dikkat edilecek hususlar arasında önemli olan bir diğer nokta ise ön keşiftir. Ön keşif bir hizmetin başlamadan önce mutlaka yapılması gerekmektedir. Ön keşif sayesinde ne ile karşılaşılacağı ve nasıl müdahale edileceği önceden tespit edilebilir. Lekelerin boyutları, yerleri ve leke sebepleri önceden tespit edilirse daha etkili bir temizlik hizmeti verilebilir. Buna ek olarak lekelerin hangi aparatlar ile çıkacağı da kolaylıkla belirlenebilir. Camda jilet gerektiren kirlerin olması veya kimyasal çözücü ile çözülmesi gereken yapışkanların olması bu ön keşifte belli olacaktır. Sonrasında ise tam bu noktalara özel çalışma yapılarak etkili temizlik hizmeti sunulacaktır. 

 

İşleyişi Engellemeyecek Şekilde Dış Yıkama Yapılmalıdır!

 

Dış yıkama konusunda dikkat edilecek hususlar arasında oldukça önemli olan bir diğer husus ise işin engellenmemesidir. Dış yıkama işi yapılırken mevcut işe engel olmamak gerekmektedir. Eğer bu işlem plazanın veya iş merkezinin işleyişini engelliyor ise sonucunda iş aksaklıkları yaşanabilir. Bu gibi durumları ortadan kaldırmak adına hızlı ve etkili çözümler üretmek gerekiyor. Hızlı temizlik olması içinse nokta atış müdahalelerin yapılması gerekir. Ancak bu şekilde son derece temiz, hijyenik mekanlara kavuşmak mümkündür. İşlemlerin hızlı yapılması için belirli periyotlar ile dış yıkama hizmeti almanız önemlidir. Bu sayede bir sonraki işlemde daha hızlı şekilde temizleme sağlanabilir.