Dış Cephe Cam Temizleme Nasıl Yapılır

dis-cephe-cam-temizleme-nasil-yapilir?

Dış cephe cam temizleme nasıl yapılır kurumsal temizleme hizmeti arayanların sıklıkla sorduğu bir sorudur. Bu hizmet kapsamlı bazı aşamalar sonucunda tamamlanmaktadır. Sıradan temizlik ürünleri ve yöntemler bu temizleme hizmetinde kullanılmamaktadır. Firmamız alanında uzman kadrosu ve özel cam temizleme sıvıları ile hizmet vermektedir. Cam temizleme işlemini kurumsal kimliğine yakışır şekilde özenle tamamlamaktadır. Cam temizleme hizmetimizden faydalanmadan önce bu işlemin nasıl gerçekleşeceği hakkında bazı detayları öğrenmeniz iyi olacaktır. Bu detaylar sayesinde neden bu hizmeti almanız gerektiğini fark edebilir ve dış cephenizin temizliğinde profesyonel destek alabilirsiniz.

 

Camın Temizlik Durumu Kontrolü

 

Cam temizliğine başlamadan önce yapılması gereken ilk aşama kontrol aşamasıdır. Bu aşama oldukça önemlidir. Dış cephe cam temizleme nasıl yapılır sorusuna verilecek en önemli cevaplardan birisi budur. Temizlik yapılmadan önce camın kir durumu tespit edilir. Camda izlerin olup olmadığı ve toz miktarı belirlenir. Eğer cam çok kirli ise bu camların yüzeyinde yer alan yağ, oksit gibi oluşumlar gözlemlenir. Buna ek olarak kontroller esnasında camın en son temizlendiği zaman tespit edilir. Sonrasında ise temizlik aşamasına geçilir. Bu aşama planlama aşaması olarak belirtilebilir. Planlama yapılması temizliğin etkili ve hızlı yapılmasını sağlayacaktır. Ön hazırlık yapıldıktan ve camın durumu tespit edildikten sonra gerekli malzemeler belirlenir. Bu malzemeler asansör sistemi kurulduktan sonra asansör sepetine taşınır ve işlemlere başlanır.

 

Binaya Uygun Asansörlü Sistemlerin Kurulumu

 

Yapılacak diğer aşama ise dış yüzeye uygun asansörlü sistemlerin kurulmasıdır. Binanın boyutu, kat sayısı, yapısı, camların büyüklüğü, duvar olup olmaması gibi durumlar kurulacak asansörü etkiler. Asansörün hangisi olacağı belirlendikten sonra kurulum aşamasına geçilir. Son derece sağlam şekilde montajı gerçekleştirilen asansör ile temizleme işlemine geçilir. Dış cephe cam temizleme nasıl yapılır sorusuna 3. Aşama ile cevap verebiliriz. Bu aşamada tüm cam yüzeyler ilk olarak boş su ile tozdan arındırılır. Sonrasında ise cam yüzeyler özel cam sıvıları ve aparatlar yardımıyla köpürtülür. Temiz su ile silinerek durulanır. Sonrasında ise kuruluma yapılır. Bu sayede camlarda herhangi bir leke kalmaz. Ayrıca uzun bir süre camlar kir tutmayacaktır.