Dezenfeksiyon Nedir Hangi Sıklıkla Yaptırılmalıdır

dezenfksiyon-nedir

Özellikle günümüzde salgın sebebiyle dezenfeksiyon önem kazanmıştır. Yapılan bu işlemler ile tüm bakteriler ve virüsler yok edilmektedir. Sonucunda temiz ve sağlıklı ortamlara kavuşmanız mümkün hale gelmektedir. Dezenfeksiyon temizlikten daha farklıdır. Temizlik ile toz, kir ve lekeler yok edilmektedir. Bu yapılırken çeşitli zararlı mikroorganizmalar da yok edilir. Ancak asıl mikrop öldürücü işlem dezenfeksiyondur. Dezenfeksiyon nedir? Hangi sıklıkla yaptırılmalıdır? Sorusuna genel olarak bu cevap verilebilir. Yapılması gereken sıklık tamamen kullanılan ofis veya ev ortamına bağlıdır. Eğer günlük ziyaretçi sayısı çok fazla olan bir alandan bahsediliyorsa buraya günlük dezenfeksiyon işlemi yaptırılmalıdır. AVM, okul gibi alanlar bunlardan bazılarıdır. Ancak ev, ofis gibi ortamlarda bu süreç biraz daha uzatılabilir. 

 

Dezenfeksiyonun Önemi Nedir?

 

Dezenfeksiyon nedir? Hangi sıklıkla yaptırılmalıdır? Sorusuna dezenfeksiyonun öneminden bahsedilerek de cevap verilebilir. Dezenfeksiyon ile tüm virüsler yok edilir. Bu ise özellikle şu an yaşanılan küresel salgından korunmaya imkân tanıyacaktır. Buna ek olarak dezenfeksiyon ile bakteri oluşumu da engellenmektedir. Bakteriler vücuda girdiklerinde bulantı, kusma gibi hastalıklara yol açabilirler. Bu ise beraberinde daha ciddi rahatsızlıkları getirebilir. Tüm bunlardan kurtulmak adına mutlaka dezenfeksiyon hizmeti alınması gerekmektedir. Firmamızdan alacağınız bu hizmet ile ofis, ev, okul, hastane gibi ortamlarda profesyonel ekipmanlar ile işlem yapılmaktadır. Sonucunda sizlere son derece hijyenik ve sağlıklı ortamlar teslim edilmektedir.

 

Dezenfeksiyon Her Yere Yapılır mı?

 

Dezenfeksiyon nedir? Hangi sıklıkla yaptırılmalıdır? Sorusuna cevap arıyorsanız dezenfeksiyon yaptıracağınız yere göre bir karar verebilirsiniz. Dezenfekte işlemi tüm alanlara uygulanabilir. Özellikle hastane, okul ve iş yerleri gibi insanların toplu olarak bulunduğu alanlarda mutlaka uygulama yapılmalıdır. Ancak bu uygulamalar sayesinde tüm virüsler yok edilebilir. Sık ziyaret edilen ve kalabalık olan ortamlarda bu sıklık günlük olabilir. Günlük yapılan dezenfeksiyon işlemleri ile virüsler yok edilebilir. Daha seyrek alanlarda ise süre 2-3 güne hatta 1 haftaya kadar çıkarılabilir. Bu tamamen ortama bağlı olarak değişir. Hastanede bazı durumlarda dezenfeksiyon işlemi saatlik olarak bile yapılabilmektedir. Ancak ofis ve ev için bu kadar sıklıkla yapılan bir işleme gerek yoktur.