Büro Temizliği Esnasında Dikkat Edilecekler

buro-temizligi-esnasinda-dikkat-edilecekler

Büro temizliği belirli aralıklar ile yapılması gereken önemli bir işlemdir. Çalışma alanlarımız bir bakıma yaşam alanlarımız gibidir. Bazı durumlarda evden daha çok büroda veya ofiste vakit geçirmekteyiz. Bu ise ortamlardaki herhangi bir virüsün veya bakterinin kolaylıkla vücudumuza girebileceğine işarettir. Sonucunda ise hastalıklar kaçınılmaz olacaktır. Bu yüzden mutlaka sıklıkla büro temizlenmelidir. Ofiste yer alan masalar, sandalyeler ve el ile temas edilen tüm yüzeyler özel şekilde temizlenmelidir. Büro temizliği esnasında dikkat edilecekler arasında bunlar yer almaktadır. Bu belirtilenlere ek olarak özel metotlar ve yöntemler de mevcuttur. Ayrıca mutlaka tüm alanların temizliği ayrı bez ile yapılmalıdır. Tek bir bez ile tüm masaları silmek mikropların yayılmasına yol açacaktır. 

 

Cihazların ve Masaların Temizliği Yapılmalı

 

Büro temizliği esnasında dikkat edilecekler arasında belki de en önemli olan nokta cihaz, masa temizliğidir. Cihazlar yeterince temiz olmazsa gün içinde sürekli temas halinde olduğumuz bu ürünler zehir saçabilir. Toz topladıkları için tozdan kaynaklı hastalıklara yol açabilirler. Özellikle bilgisayar kasaları ve monitörler detaylı şekilde temizlenmelidir. Sürekli olarak temas halinde olduğumuz çalışma masaları da özel bezler ile silinmelidir. Ancak bu şekilde tam manasıyla bir temizlik yapılabilir. Sağlık açısından çok önemli olan temizlik görünüm açısından da önemlidir. Ofise gelen müşterilerinizin veya misafirlerinizin ofisinize dikkat edeceğini unutmamak gerekir. Çalışanlar için standart gibi gözükse de aslında yabancı biri için temiz ofis oldukça önemlidir. Bu yüzden mutlaka detaylı temizlik yapılması gerekmektedir. 

 

Zemin Temizliği ve Çöp Kutularının Temizliği Yapılmalı!

 

Zemin özellikle mikrop saçan yüzeylerden birisidir. Tuvalete gidilmesi, dışarıda bulunulması ve bu ayakkabılar ile ofiste de uzun bir süre kalmak mikropların zemine yapışmasına yol açar. Tuvaletten ve farklı yerlerden getirilen zararlı mikroorganizmalar önce ofisin zeminine yapışır. Sonrasında ise bu zararlı mikroorganizmalar duvarlara ve oturulan alanlara sıçrar. Taşınan bu mikroplar kolay bir şekilde hasta olunmasına yol açmaktadır. Bu yüzden mutlaka zemin detaylı şekilde temizlenmelidir. Büro temizliği esnasında dikkat edilecekler arasında önemli bir yere sahip olan zemin temizliği ihmal edilmemelidir. Zemin temizliği sonrasında ise çöpler dökülmeli, ortam hijyenik hale getirilmelidir. Profesyonel büro temizlik ekibimiz bunu sizler için yapıyor. Son derece hijyenik ofislere kavuşmanızı sağlıyor.