Ankara Apartman Temizliği

Apartmanlar ortak yaşam alanlarıdır. Özellikle çok katlı ve daireli apartmanlarda kişi sayısına bağlı olarak kirlenme durumu çok sık yaşanabilir. Apartman, dışarı ile ilk bağlantı kurulan yer olduğu için çabuk kirlenmesi normaldir. Kış aylarında çamurlu ayakkabılar ile girilmesi, yağmurlu bir havada yağmur suyunun içeri taşınması, sürekli gün içinde dışarıda yer ile temas edilen ayakkabıyla apartmana ilk temasın yapılması apartman kirliliğinin temel sebebidir. Bizi ilk karşılayan mekanlar olan apartman boşlukları belirli aralıklar ile temizlenmelidir. Ankara apartman temizliği hizmeti sunan firmamız bu alanda profesyonel destek vermektedir. Alacağınız hizmet ile apartmanınızı oldukça hijyenik hale getirebilirsiniz.

 

Hangi Sıklıkla Apartman Temizliği Yapılır?

 

Ankara apartman temizliği hizmeti almak için belirli bir aralık belirlemeniz gerekebilir. Apartmanın yapısına göre temizlik süresi değişkenlik gösterebilir. Apartmanın temizlenme sıklığını etkileyen birçok faktör vardır. Bunlardan ilki apartmanın boyutudur. Eğer oldukça geniş ve kapsamlı bir apartman boşluğu var ise temizlenme periyodu daha sık hale getirilebilir. Bir diğer önemli faktör ise oturan kişi sayısıdır. Apartmanda oturan kişi sayısı arttıkça apartmanın kirlenme hızı da artacaktır. Bu yüzden özellikle 10 daire ve üzerinde olan apartmanlarda haftada en az 3 kez temizlenme hizmeti alınması gerekir. Daire sayısının daha az olduğu yerlerde ise bu sayı haftada 2’ye düşürülebilir. Hijyenik bir ortam oluşturmak ve hastalıklardan korunmak için bu şarttır. 

 

Apartman Temizliğinde Nelere Dikkat Edilir?

 

Apartman temizliği sadece merdivenlerden ibaret değildir. Bu temizlik işlemi yapılırken merdivene ek olarak tüm alanlar özenli bir şekilde temizlenmelidir. Firmamızdan alacağınız Ankara apartman temizliği hizmeti ile bunu mümkün hale getirebilirsiniz. Tüm alanları özenli bir şekilde temizleyebilirsiniz. Firmamız alanında uzmandır. Apartman temizliğinde birçok farklı noktaya dikkat ederek işlemleri tamamlar. Apartman temizliği yapılırken öncelikle merdivenin detaylı silinmesi gerekir. Burada yapılan işlem boş su ile yapılmamalıdır. İlk olarak boş su ile toz alınabilir. Ancak sonrasında mutlaka yüzey temizleyiciler ile merdiven mikroptan arındırılmalıdır. Sonrasında ise insanların sık temas ettiği yüzeylerden birisi olan giriş kapısı temizlenmelidir. Bu işlemin ardından sahanlıkta yer alan korkuluklar, asansör var ise asansör ve düğmelerin olduğu alanlar özel sıvılar ile temizlenmelidir. 

 

Apartmanın Her Köşesini Temizliyoruz

 

Firmamız Ankara apartman temizliği konusunda özel ekibi ile profesyonel destek sunmaktadır. Alacağınız bu hizmet ile siz de kısa sürede apartmanın son derece hijyenik hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Ekibimiz tüm detaylara dikkat ederek temizlik yapmaktadır. Apartmanda temas edilen her nokta özel sıvılar ile temizlenmektedir. Bu temizlik sayesinde tüm mikroplar yok edilmektedir. Günümüzde yaygın devam eden salgın sebebiyle özellikle asansörler ve merdiven boşlukları virüs saçan yerler haline gelmiştir. Buralar özel dezenfektanlar ile virüsten arındırılmaktadır. Sonucunda sizlere oldukça kaliteli ve hijyeni ortamlar teslim edilmektedir. 
 

Ankara Apartman Temizliği Uygulamalarından Kareler